АГРАРНИЙ ЦЕНТР

програмне забезпечення

інформаційні послуги

 

 

Історичні відомості про техніку для виноградарства та садівництва

ВИНОГРАДНИКОВА УНІВЕРСАЛЬНА МАШИНА – навісна машина, за допомогою якої виконують комплекс робіт на виноградниках. В у. м.  використовують для оранки всклад і врозгін (на глибину 20-25 см), культивації міжрядь (на глибину 8-12 см), суцільного розпушування (чизелювання) міжрядь (на глибину до 30 см), оновлення плантажу (одночасно вносять добрива), нарізування поливних і посадочних борозен, викопування виноградних саджанців із шкілки, накривання й розкривання виноградних кущів. Для виконання цих робіт машини обладнують відповідними змінними робочими органами (розпушувальними лапами, викопувальними скобами, плужними корпусами, туковисівними апаратами тощо). В. у. м. складається з рами, підвіски, опорних коліс та пересувних брусів.

Пром-сть СРСР випускає В. у. м. марок ПРВН-2,5А , яку використовують на виноградниках з міжряддями 2; 2,25 і 2,5 м, і ПРВН-1,5А для виноградників з міжряддями 1,5 і 2 м. Агрегатують їх з тракторами Т-50В, Т-54В, ДТ-54А, Т-75 і ДТ-75. Обслуговує машину один тракторист.

 ВИНОГРАДНИКОВИЙ ВІЗОК – причіпний транспорт для вивезення з міжрядь виноградників технічних сортів винограду та безтарного перевезення його до місця переробки. Ним транспортують також плоди, ягоди та овочі під час збирання їх. В. в. – двовісний причіп на пневматичних колесах. Має металеву платформу, яку можна перекидати вправо і вліво за допомогою стаціонарного підйомника, встановленого на приймально-розвантажувальному майданчику вин заводу. Вантажопідйомність платформи візка – 2500 кг, місткість – 3 м3. В. в. агрегатують з тракторами Д-14, ДТ-20, ДТ-20В або Т-50В. Агрегат обслуговує тракторист.

 ВИНОГРАДНИКОВИЙ НАВІСНИЙ АГРЕГАТ – універсальна машина для виконання комплексу робіт на виноградниках. Нею вивозять технічні сорти винограду, обрізну лозу тощо і навантажують у транспортні засоби. Складається з вантажопідйомника, гідравлічної системи і комплексу змінних ковшів, які вміщують до 0,3 т винограду. Крім того, агрегат обладнано пристроями для навантажування мінеральних добрив, сипкого гною тощо. Агрегатують з тракторами ДТ-20 і ДТ-14. В. н. а. АВН-0,5  обслуговує тракторист і два робітники.

 ВИНОГРАДНИКОВИЙ САДИЛЬНИЙ АГРЕГАТ – навісна машина, яку застосовують для висаджування виноградних саджанців та чубуків. Вузлами агрегату є передній та задній бруси, вихровий насос, дві труби із запірним краном, що паралельно розташовані вздовж трактора, гідробури, які закріплено на трубах, і механізм для підіймання та опускання гідробурів. Причіпна цистерна з водою з’єднана гумовим шлангом з водорозподільним пристроєм агрегату. Під час роботи агрегату гідробури, що їх вприводить у дію виносний гідроциліндр трактора, викопують 6-10 ямок діаметром 60-80 см, завглибшки до 60 см. Відстань між ямками в ряду 1-2,5 м ширина міжрядь 1,8-2,5 м. У кожну ямку насос, що приводиться в дію від вала двигуна трактора, подає по трубах 1,5-2,5 л води. При підніманні гідробурів, кран перекриває воду в трубах, і вона перестає надходити до гібробурів. В. с. а. навішують на трактор Т-38 або КДП-35. Його обслуговують тракторист, шофер, що підвозить воду, та 7 робітників (двоє висаджують, двоє обгортають рослини, двоє ущільнюють грунт навколо них і один підносить садивний матеріал.

                                                     

З усіх питань звертайтеся:

 E-mail: agroc@ukr.net

 
 Розроблено: липень 2009 року