АГРАРНИЙ ЦЕНТР

програмне забезпечення

інформаційні послуги

 

 

 

ДП «ВО Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова»

 
49008, Україна, м. Дніпропетровськ, вул. Криворізька, 1

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

ДП «ВО Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» створено 21 липня 1944 року як Дніпровський автомобілебудівний завод (ДАЗ) для виробництва вантажних автомобілів, автомобільних кранів, автонавантажувачів, плаваючих автомобілів - амфібій.
З 9 травня 1951 року завод перебудовується на серійний випуск ракет розробки С.П.Корольова. У шістдесятих роках ВО «Південмаш» став виробником цілого сімейства унікальних космічних носіїв «Космос», «Інтеркосмос», «Циклон-2А» та «Циклон-2» (1971), «Циклон-3» (1980) та космічного носія ХХІ ст. «Зеніт», на основі якого створено важкі носії типу «Енергія–Буран», розроблених конструкторським бюро «Південне» (КБ «Південне», Дніпропетровськ). 1986 р. отримано висновок про допуск до льотних іспитів модуля А (варіант 1 ступеня ракетоносія «Зеніт») у складі комплексу «Енергія».
16 березня 1962 року запущено 1-й супутник ШСЗ «Космос-1», у сімдесятих роках створено автоматизовані універсальні орбітальні станції. Пізніше розроблено «Метеор» (метеорологічний супутник), «Ореол-1», «Ореол-2», «Ореол-3» – спільна розробка з Французьким космічним центром, «Целіна», «Океан-01», «Метеор-3» з реалізацією трьох міжнародних програм.
З 25 автоматичних супутників «Інтеркосмос» 22 розроблено на ВО «Південмаш». За час виробництва виготовлено близько 400 космічних апаратів різного призначення в інтересах науки, оборони, народного господарства.
Крім космічної техніки, на ВО «Південмаш» організовано випуск продукції цивільного призначення, насамперед тракторів.
1953 року на заводі створено перші п’ять машин МТЗ-2 моделі Мінського тракторного заводу. Через рік освоєно їхнє серійне виробництво. 1960 року випущено півмільйонний трактор, 1970 – мільйонний, а 1986 – півторамільйонний!
На ВО «Південмаш» створено власну модель трактора ЮМЗ-6Л/6М (1968) з моторесурсом 10 000 мотогодин. З початку виробництва випущено понад 1,8 млн шт. Створено модель експортного варіанту – ЮМЗ-611 і 1983 року отримано міжнародний сертифікат.
Один з напрямів виробництва – створення повітряноенергетичних апаратів розробки КБ «Південне», а також КТД (креслярсько-технічної документації) СП «Уінденерго».
Для вирішення транспортної проблеми в Україні за розпорядженням уряду ВО «Південмаш» призначено основним виконавцем з виготовлення тролейбусів.
За документацією КБ «Південне» 1991 p. виготовлено перший зразок двосекційного тролейбуса Т1, односекційного Т2 (1992) і в 1995 р. починається випуск одинарного тролейбуса з тиристорним керуванням Т2М. Під цей час виготовлено 750 тролейбусів.
За пропозицією ВО «Південмаш» і ЧКД «Татра» (Чехія) створено спільне українсько-чеське підприємство СП «Татра-Юг» для виготовлення трамваїв за креслярсько-технічною документацією ЧКД «Татра».
Для організації підготовки виробництва та виготовлення необхідного оснащення та інструменту на об’єднанні створено потужне інструментальне виробництво.

Вгору

ГОЛОВНА

 

 ПМЗ (ЮМЗ):

  Продукція:
- трактор ЮМЗ-6АКМ40.2

- трактор ЮМЗ-8040.2

- трактор ЮМЗ-8240

- трактор ЮМЗ-8244.2

- трактор ЮМЗ-10240

Автоматизована довідкова система "Сільгосптехніка"

                                                     

З усіх питань звертайтеся:

 E-mail: agroc@ukr.net

 
 Розроблено: липень 2009 року