АГРАРНИЙ ЦЕНТР

програмне забезпечення

інформаційні послуги

 

 

 

Могилевський автомобільний заводЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Могилевський автомобільний завод був створений в 1935 році як авторемонтний завод. За минулий період кілька разів змінював профіль виробництва. Наприкінці 30-х років Могилевський АРЗ фактично був оборонним підприємством - значну частину його програми становили спец замовлення. Він був основною ремонтною базою для автомобільних і бронетанкових частин Західного Особливого Військового округу. Під час Великої Вітчизняної Війни завод був евакуйований в Заволжя і став частиною моторобудівного гіганта, яка провадила авіадвигуни для знаменитих ІЛ-2.

У післявоєнний період завод випускав парові установки потужністю від 10 до 100 к.с. Установки призначалися насамперед для електрифікації і теплофікації сільського господарства і місцевої промисловості. З 1955 року по 1968 рік завод випускав електромостового крани вантажопідйомністю 5 тонн і маслозаправщікі на базі автомобілів ГАЗ, а з 1960 року перейшов на виробництво землерийно-транспортної та автомобільної техніки.

Перехід на виробництво землерийно-транспортної та автомобільної техніки здійснюється з безпосередньою участю Мінського автомобільного заводу, тісний зв'язок з яким продовжується до теперішнього часу. У 1960 році з Мінського автозаводу була переведена група конструкторів, яка була основою створення конструкторсько-експериментальної бази заводу.

Могильовський автозавод є одним з найбільшим виробників землерийно-транспортної техніки в країнах СНД, має власну конструкторсько-експериментальну базу, здійснює розробку, виробництво і збут будівельно-дорожньої техніки та автомобілів спеціального призначення.

Завод у своєму складі має ливарне, заготівельне, зварювальне, інструментальне та складальне виробництва. Маючи тридцятирічний досвід створення і виробництва грунторийне-транспортної техніки, завод є монополістом в країнах СНД з розробки та виробництва самохідних скреперів, автопоїздів для роботи в підземних умовах, повно приводних автомобілів самоскидів вантажопідйомністю 23 тонни, аеродромних тягачів для буксирування літаків до польотного вагою понад 400 тонн .

Високий ступінь уніфікації вузлів і систем, приросту і надійність конструкцій машин, що випускаються сприяли широкому використанню в країнах СНД і за кордоном. У період 1970 - 90 рр.. автозавод забезпечував потребу в самохідних скреперах, підземних автопоїздах, автомобілях - самоскидах вантажопідйомністю 23 тонни, всіх республік колишнього Союзу.

Експортні поставки самохідних скреперів в цей період становили 15-20% від їх випуску та постачалися більш ніж в 30 країн світу, включаючи країни Східної Європи, Близького Сходу, Південно-Східної Азії, Латинської Америки. Самохідними скреперами побудовані: Північно-Кримський зрошувальний канал, зрошувальні системи Середньо-Азіатських республік, всі тунелі Байкало-Амурської залізничної магістралі побудовані із застосуванням автопоїзда для підземних робіт. Високу оцінку машинам-трудівникам Могильовського автомобільного заводу дали будівельники зрошувальних систем України та Байкало-Амурської магістралі, встановивши ці машини на п'єдесталі пошани на Північно-кримському каналі і Байкало-Амурської магістралі, а також в м. Набережні Челни.

Понад 30 шахт країн колишнього Радянського Союзу застосовують автопоїзд для підземних робіт МоАЗ-7405-9586. Останні роки широке застосування в освоєнні газонафтових комплексів Західного Сибіру знайшли самоскиди підвищеної прохідності МоАЗ-75051 вантажопідйомністю 23 тонни. Самоскиди успішно трудяться на підприємствах Білорусі - Костюковіческом цементному комбінаті, Волковиськ цементному заводі, Мікашевичі ВО "Граніт" та інших господарствах. У складні для заводу 90-і роки, спираючись на високий технічний потенціал конструкторських і технологічних служб, наявність вільних виробничих потужностей за короткий час були освоєні у виробництві нові вироби: навантажувач МоАЗ-4048 вантажопідйомністю 8 тонн, бетонозмішувач СМБ-049. Розроблено конструкцію шасі для агрегатування системами сейсмотехнікі МоАЗ - 6910. Виготовлена ​​партія короткобазових шасі для кранової установки вантажопідйомністю 50 тонн МоАЗ-8004. Освоєно виробництво дорожніх ковзанок на базі тягача МоАЗ-6442. Виготовлена ​​перша промислова партія електрокар вантажопідйомністю 2 тонни. У відповідності з Республіканською програмою "Бетон" освоєно виробництво бетонозмішувачів СМБ-049 і СМБ-070 з ємністю барабана 4 і 6 м3 на шасі Мінського автозаводу. Швидка розробка конструкцій машин і постановка їх на виробництво забезпечуються благодоря високому професійному рівню інженерного корпусу конструкторів і технологів, а так само багатому досвіду виробничників.

За розробку підземного автопоїзда і взяття його на виробництво 10 працівників заводу в 1972 році стали Лауреатами Державної премії УРСР, а за створення і освоєння виробництва гами землерийно-транспортної техніки 3 працівникам заводу присвоєно почесне звання "Заслужений працівник промисловості Республіки Білорусь".

Завод займається не лише виробництвом, але й має соціально - культурний комплекс. Незважаючи на фінансові труднощі продовжується житлове будівництво. Вперше в Могильові, на заводі ведеться будівництво двох житлових будинків. На заводі функціонують 3 столові, підсобне господарство, свинарник на 500 голів. Підсумки роботи колективу заводу в 1997 році вселяють впевненість у тому, що колектив виходить із затяжної кризи і з кожним місяцем темпи приросту обсягів виробництва зростають. Проводиться набір робітників основних професій: токарів, зварювальників, слюсарів. Є договору на поставку колісних бульдозерів, бетонозмішувачів, сміттєвозів. Це говорить про пожвавлення в економіці країни основного споживача продукції - Росії, що благотворно позначиться на економічних показниках заводу.

Вгору

ГОЛОВНА

 

 ПМЗ (ЮМЗ):

  Продукція:
Навантажувачі фронтальні
Автобульдозери
скрепери самохідні
автомобілі самоскиди
автосамоскиди шахтні
автопоїзди підземні
Автобетонозмішувачі підземні
Автобетонозмішувачі
електрокари
Інші машини

 

 

 

 

 

 

 

Автоматизована довідкова система "Сільгосптехніка"

                                                     

З усіх питань звертайтеся:

 E-mail: agroc@ukr.net

 
 Розроблено: липень 2009 року