АГРАРНИЙ ЦЕНТР

програмне забезпечення

інформаційні послуги

 

 

 

ЗАТ "Петербурзький тракторний завод"

 

 

 

Сторінки історії

Кіровський завод (Путиловский завод, Червоний Путиловец) - одне з найбільших підприємств Санкт-Петербурга з багаторічною історією.   

Завод був заснований по наказу імператора Павла I від 28 лютого 1801 року, у якому повелівалось перенести в Санкт-Петербург Кронштадтський чавуноливарний завод.   C 1868 по 1880 рік заводом володів російський підприємець Н. И. Путилов, на прізвище якого завод отримав найменування Путиловского. В 1900 році Путиловский завод посів перше місце по випуску серед російських металургійних і машинобудівних заводів, а в Західній Європі уступав лише заводам Круппа в Німеччині й Армстронга в Англії.

У лютому 1917 року на Путиловском заводі - найбільшому артилерійському заводі країни й Петрограда - працювало 36 тис. робітників. Масовий страйк робітників Путиловского заводу 18 лютого, що переросла 23 лютого (8 березня) 1917 року в демонстрації й мітинги робітників під гаслами «Геть війну!», «Геть самодержавство!», «Хліба!», привели до зіткнень із поліцією й послужили початком Лютневої революції в Петрограді.

Захоплений поляками червоноармійський Остин-Путиловец, що називався «Стенька Разін»

В 1922 році, після націоналізації, завод отримав нове ім'я - «Червоний путиловец». В 30-і роки XX століття завод випускало сталь, металопрокат, паровози, вагони, а також танки, турбіни, трактори. Наприкінці 1920-х був налагоджений випуск трамваїв, якими завод забезпечували не тільки рідне місто, але й інші регіони. З 1934 року завод має ім'я С. М. Кірова. Нагороджений орденом Кутузова I ступеня за ремонт танків в обложеному Ленінграді.

В 1992 році акціонований, створений ВАТ «Кіровский завод» (керуюча компанія). 

 

Історія виробництва тракторів 5 тягового класу в Росії.

В 1961 році для технічного переозброєння сільського господарства радянські конструктори за завданням уряду в рекордно короткий термін розробили проект першого вітчизняного колісного трактора 5 тягового класу.   При потужності двигуна в 220 к.с., що дає можливість використовувати широкозахватні знаряддя, К-700 в 2, 5-3 рази збільшував продуктивність сільськогосподарських робіт в порівнянні з іншими тракторами.

 Виробництво нової машини, що отримала найменування «Кіровец», було організовано на Кіровськом заводі в Ленінграді - найстаршому тракторобудівному підприємстві СРСР.

 Перший трактор покинув складальний цех і вийшов на поля країни 13 липня 1962 року. Масове виробництво К-700 було розгорнуто в 1969 році.

 В 1975 році Кіровский завод почав серійний випуск тракторів «Кіровец» К-700А с двигуном ЯМЗ-238НД3 (235 л.с.) і тракторів «Кіровец» К-701 із двигуном ЯМЗ-240БМ2 (300 л.с.). Цей трактор був затребуваний не тільки в сільському господарстві, його стали застосовувати в інших галузях народного господарства СРСР. Був розроблений трактор «Кіровец» К-703 з реверсивними мостами. На його базі були створені лісоштабелер ЛТ-163 (після модернізації ЛТ-195), лісотрелевочна машина МЛ-56, грейдозер ЛБ-30, фронтальний навантажувач ПФ-1, універсальна дорожня машина ДМ-15 і інші машини. Також було розроблено різне устаткування для установки на задню напівраму тракторів «Кіровец» К-700А и К-701: навантажувального П-4, П-4/85, стогометательне й інше. Для виконання меліоративних і інших робіт на базі трактора «Кіровец» був розробив траншеєкопач. Бачачи більшу затребуваність трактора «Кіровец» в інших галузях народного господарства, Кіровский завод з 1990 року приступив до випуску різної техніки на базі трактора «Кіровец». Це була дорожньо-будівельна й спеціальна техніка. Для потреб шляховиків і працівників інших галузей Кіровский завод став випускати фронтальний навантажувач К-702 МА-ПК6, універсальний бульдозер К-702 МБА-БКУ, універсальну дорожню машину К-702 МВА-УДМ, віброкоток ВК, снігоочисник СФР, мобільні зварювальні агрегати на 4 і 8 зварювальних постів і іншу техніку.

 1 лютого 2002 року Петербурзький тракторний завод припинив випуск тракторів «Кіровец» К-700А и К-701. Замість них стали випускатися трактора «Кіровец» К-744, які коштували значно дорожче, ніж трактора «Кіровец» К-700А і К-701. Керівники заводу пояснили зняття тракторів «Кіровец» К-700А і К-701 тих, що дані трактори морально застаріли, і їхньої кабіни не відповідали нормам безпеки. У зв'язку із цим виник дефіцит на недорогі трактори типу «Кіровец». Деякі заповзятливі люди на цій хвилі стали скуповувати старі трактори «Кіровец», і після незначного ремонту, продавати їх як нові.

 Багаторічний досвід експлуатації машини в різних умовах і кліматичних зонах показав високу надійність роботи, простоту й зручність обслуговування, ремонтопридатність і тривалий термін служби.

 На жаль, були й недоліки. Перекидання трактора К-700, К-701 у більшості випадків приводить до загибелі всіх, хто перебуває в кабіні, що не витримує ваги настільки важкої машини. Цей недолік був усунутий у К-744 шляхом повної переробки й посилення кабіни.

 У зв'язку з наявністю попиту трактора серії К-700 (як оригінальні моделі Кіровського заводу, так і різні модифікації), а також тягачі, бульдозери, навантажувачі й спеціальні машини на їхній базі дотепер випускаються різними машинобудівними підприємствами Росії.

 ЗАТ "Петербурзький тракторний завод" на сьогоднішній день робить на базі К-700 тільки техніку спеціального призначення. Сільськогосподарські трактори серії К-700 під маркою "Кіровець" офіційно більше не виробляються, а ті, що представлено на ринку, як правило є відновленими зі старих і мають досить сумнівне походження.

 У цей момент, ЗАТ "Петербурзький тракторний завод" серійно робить тільки одну модель сільськогосподарського трактора - К-744Р.

ГОЛОВНА 
Продукція:


 

Трактор К-744Р3

Плуг-рыхлитель универсальный навесной ПРУН

Борона дисковая тяжелая БДТ-720

Самоходный кормоуборочный комбайн Е 281 МАРАЛ-125

Универсальная дорожная машина К-702МBА-УДМ2

Универсальный колесный бульдозер К-702МБА-01-БКУ

Фронтальный колесный погрузчик К-702МА-ПК6

Агрегат сварочный К-703МА-АС4-100 (или К-703М-АС8-200)

Модуль тракторный универсальный К-703МА(К-703М)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вгору

                                                     

З усіх питань звертайтеся:

 E-mail: agroc@ukr.net

 
 Розроблено: липень 2009 року