АГРАРНИЙ ЦЕНТР

програмне забезпечення

інформаційні послуги

 

 

 

Павлодарский тракторний завод ім. В. І. Леніна

 

м. Павлодар, Казахстан

Павлодарский тракторний завод ім. В. І. Леніна - підприємство, що випускає тракторну техніку й комплектуючі.

Засновано 4 березня 1966 р., розташоване в місті Павлодар, Казахстан.

У середині 60-х рр. під час освоєння казахстанської цілини радянські влада прийняла рішення створити масовий трактор з випуском його в Казахстані, з метою чого 4 березня 1966 р. був заснований Павлодарский тракторний завод. В 1967 р. заснований завод спецінструмента й технологічного оснащення. З 1968 р. завод робить деталі трансмісії до Волгоградських тракторів ДТ-75, а пізніше - з 12 серпня 1968 р. розпочав збирати трактора ДТ-75М "Казахстан", які на той час, випускав лише ВолгоградськийТЗ.
Згодом виробництво ДТ-75М було повністю передане на ПТЗ, де він випускався до кінця 80-х років. Офарблювався в синій колір з білим дахом і написом "Казахстан" на боці капота.
Із середини 80-х завод переходить на випуск нової моделі трактора ДТ-75МЛмл із характерною "квадратною" кабіною зі збільшеною площею остекления, і з початку 90-х рр., на базі цього трактора почали випускатися дві модифікації: ДТ-90П - промислова й ДТ-75Т - сільськогосподарська.
В 1984 році був установлений рекорд продуктивності - за рік тракторобудівники зібрали 55 тисяч машин. Але вже в 1997 році випуск тракторів знизився до 1 879 штук. Після падіння радянської влади й зміни поставних і закупівельних схем завод втратив свого покупця й не витримав агресивної ринкової боротьби.
Після банкрутства в 1998 році тракторний завод викупило АТ "Алматинскийдалматинский завод поршень", яке з лютого 1999 року почало тут виробничу діяльність. Тоді ж керівництво знову організованого ВАТ "Казахстантрактор" оголосило про те, що на базі павлодарського підприємства буде створюватися республіканський технополіс, який стане забезпечувати сільське господарство різною технікою. Згідно із бізнес-планом, на першому етапі (2001-2005 роки) передбачалося поставити на конвеєр трактор Т-95.4, раніше розроблений заводськими конструкторами, налагодити разом з мінчанами випуск колісних тракторів "Білорусь" (МТЗМТ,муз,мыз-80 і МТЗ-82), освоїти виробництво не тільки валкової причіпної жниварки "Кейс" (модель 8240) і сівалки точного висіву, але й зернозбирального комбайна. Однак, після зміни керівництва ВАТ "Казахстантрактор" плани росту підприємства змінилися, і всі зусилля по відновленню підприємства залишилися невиконаними.

З початком ринкових відносин в 90-і роки XX століття фактично тракторне виробництво зупинилося. Частина цехів і інший майновий комплекс заводу почав розпродаватися й на його базі з'явилася безліч підприємств, одними з найбільш успішних є створені на базі ливарних цехів заводу "Кастинг" (сталеливарне виробництво) і "KSP Steel" (трубопрокатне виробництво).

Вгору

ГОЛОВНА

 

 ПТЗ:

  Продукція:
- трактор ДТ-75М "Казахстан"

- трактор ДТ-75Т

 

 

 

 

Автоматизована довідкова система "Сільгосптехніка"

                                                     

З усіх питань звертайтеся:

 E-mail: agroc@ukr.net

 
 Розроблено: липень 2009 року