АГРАРНИЙ ЦЕНТР

програмне забезпечення

інформаційні послуги

 

 

 

ВАТ "Орсільмаш”

 

Україна, 70502, Оріхів, Запорізька обл., вул. Овчаренко, 2

 

Сторінки історії

 
ВАТ “Орсільмаш” розміщується в 60-ти кілометрах у південно-східному напрямку від Запоріжжя на території Оріхова.
1929 року на базі старої борошномельні відкрилася ремонтна майстерня для обслуговування сільгоспмашин і виготовлення для них запчастин. 1935 року майстерня почала ремонтувати трактори, а 1936 – автомобілі. Завод назвали авторемонтним. З цього року веде офіційний літопис Орсільмаш.
У вересні 1943 року, після звільнення Оріхова від німецько-фашистських загарбників, почалося відновлення повністю зруйнованого підприємства (від ливарного і механічного цехів залишилися лише стіни, від обладнання – токарний і свердлувальний верстати). Але вже через місяць після звільнення завод став до ладу діючих, а 1944 року досяг свого довоєнного рівня виробництва.
З 1944 до 1945 року на заводі збудовано та введено в дію ковальсько-пресовий, ремонтно-механічний та інструментальний цехи. У той час на заводі виготовляли запчастини до автомобілів, тракторів і комбайнів, зернонавантажувачі, газогенераторні установки, насоси для шахтних колодязів, цистерни на двохосьовому причепі, підвісні дороги для тваринницьких ферм та ін.
З 1958 року підприємство з назвою “Ресора” почало виготовляти листові ресори та скрепери.
За півстоліття підприємство освоїло випуск 147 видів продукції.
1961 року завод “Ресора” перейменовується на Оріхівський завод сільськогосподарського машинобудування (Орсільмаш). Цього ж року підприємство випустило першу партію вітчизняних кормороздавачів ПТУ-10К. З 1970 завод починає випускати нову машину КТУ-10.
Для освоєння випуску перспективнішого кормороздавача КТУ-10А проводиться значна реконструкція заводу, яка повинна забезпечити можливість виготовлення понад 60 тисяч машин на рік.
Загальна площа забудови заводу становила 19 га. Розгорнута площа всіх критих будівель 72 673 м2, у тому числі виробничих і допоміжних цехів 54 987 м2.
Для виконання виробничого процесу виготовлення продукції на заводі організовано 5 основних і 7 допоміжних цехів, в яких розміщено 1974 одиниці металообробного обладнання, у тому числі: металорізального – 614 одиниць, ковальсько-пресового – 153 одиниці, зварювального – 130 одиниць.
Для механічної обробки деталей споруджено 18 потоково-механізованих ліній, оснащених агрегатним і спеціальним обладнанням.
У пресово-заготівельному виробництві для різання листового прокату і гнутих профілів є 3 комплексно-механізовані лінії.
Зварювання деталей – напівавтоматичне в середовищі вуглекислого газу і контактне.
Термообробка проводиться на установках СВЧ і в нагрівальних печах.
Металеве покриття (цинкове) – на установках АЛХ-147.
Фарбування вузлів проводиться на окремих фарбувальних дільницях пневморозпиленням і обливом на підвісних штовхаючих конвеєрах.
Складання вузлів і машин проводиться на 6 конвеєрах із застосуванням пневматичного інструменту.
Загальна протяжність усіх конвеєрів – 5,4 км.
Завод має власну під’їзну залізницю.
Спеціалізується підприємство на випуску сільськогосподарської техніки, у тому числі кормороздавачів КТУ-10А, КПТ-10, КПТ-5, напівпричепів ППС-6, розкидачів органічних добрив РОД-6, культиваторів суцільного обробітку ґрунту КСГП-4-01, косарок роторних тракторних КРТ-2.1, зчіпок ЗП-8 і запасних частин до цих та інших сільгоспмашин. Крім цього, завод виготовляє причепи до легкових автомобілів, кінні візки, садово-городні візки, портативні коптильні, медогонки, корморізки та інші вироби широкого вжитку – всього до 100 найменувань.

 

ГОЛОВНА


 
Продукція:


 
- кормороздавачі КТУ-10А; КПТ-10; КПТ-5.

 - напівпричеп ППС-6.

 - розкидач органічних добрив РОД-6.

 - культиватор суцільного обробітку ґрунту КСГП-4-01.

 - косарка роторна КРТ-2.1.

 - зчіпка ЗП-8.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вгору

                                                     

З усіх питань звертайтеся:

 E-mail: agroc@ukr.net

 
 Розроблено: липень 2009 року