АГРАРНИЙ ЦЕНТР

програмне забезпечення

інформаційні послуги

 

 

 

ВАТ "Борекс


07800, Київська обл., смт. Бородянка, вул.Індустріальна, 2

 

Сторінки історії

 

Відкрите акціонерне товариство “Борекс” відоме машинобудівне підприємство, ціль діяльності якого полягає у створенні високоефективних будівельних, ґрунтообробних і сільськогосподарських машин, які забезпечують підвищення технічного рівня будівельного виробництва, різке зменшення ручної праці, підвищення темпів виконання робіт та їх максимальну механізацію в будівництві та сільському господарстві.
За 25 років діяльності з конвеєра заводу зійшло понад 150 тисяч екскаваторів різних модифікацій, для створення яких отримано більш як 30 патентів України та Росії.
Нині ВАТ “Борекс” пропонує своїм користувачам 40 найменувань різних машин найостанніших і найдосконаліших розробок, які спроектував і випускає серійно висококваліфікований персонал:
— 4 базові моделі екскаваторів-навантажувачів, екскаваторів з бульдозером, екскаваторів з поворотним відвалом гідравлічних навісних на базі тракторів Дніпропетровського, Мінського, Харківського і Володимирського тракторних заводів:
— екскаватори-навантажувачі з рухомою віссю копання на власному шасі;
— фронтальні навантажувачі на власному шасі з телескопічною рукояттю;
— машини для комунального господарства з бульдозером і підмітальною щіткою;
— бурякозбиральні комплекси;
— машини для обробітку й підготовки ґрунту під сівбу (плуги, ґрунтообробні агрегати);
— кормозбиральні комбайни;
— картоплезбиральні комбайни та машини.
1973 року на базі Київського заводу “Червоний екскаватор” було почато будівництво філії заводу в селищі Бородянці Київської області. За 4 роки виросли промислові корпуси майбутнього заводу. 1977 року з конвеєра збирального цеху зійшли перші екскаватори бородянських машинобудівників.
1981 року створено промислове об’єднання “Червоний екскаватор”, куди увійшли, окрім Київського, Бородянський і Саранський екскаваторні заводи. 1994 року заводчани стали повноправними господарями свого підприємства – Відкритого акціонерного товариства “БОРЕКС”.
За роки існування підприємство перейшло від випуску екскаваторів однієї моделі на базі трактора ЮМЗ до випуску широкої гами навісних екскаваторів, 1995 року почато виробництво бурякозбиральної та ґрунтообробної техніки, а також екскаватора на власному шасі. З 1999 року розпочався випуск кормозбиральних і картоплезбиральних комбайнів, комбінованих ґрунтообробних агрегатів, плугів.
Підвищення технічного рівня виробництва, удосконалення технологічних процесів постійно перебувають у центрі уваги фахівців й створюють найкращі умови для подальшого підвищення якості, надійності, довготривалості і конкурентоспроможності продукції, що випускається.
У заготівельному і збирально-зварювальному виробництві широко використовується технологія, яка забезпечує найбільш раціональний розкрій листового прокату і труб, виконання зварювальних робіт із застосуванням автоматичного та напівавтоматичного зварювального обладнання.
До розроблення та впровадження прогресивної технології було залучено науково-дослідні та проектні інститути – інститут електрозварювання імені Патона, НПО “КВАНТ” та ін.
У виробництві застосовано установки плазмового різання з ЧПК для різання листового прокату, спеціальні агрегатні верстати, а також верстати з ЧПК для механічної обробки найбільш складних металоконструкцій.
Розроблені та впроваджені у виробництво такі прогресивні методи обробки, як алмазна розточка й алмазне хонінгування, які забезпечують високу розмірну геометричну точність і якість. Збирання екскаваторів та інших агрегатів організовано на конвеєрах і стендах із застосуванням спеціального обладнання та інструменту. Це дало можливість підвищити культуру виробництва та якість продукції, що виробляється, а також максимально використовувати виробничі площі.
Нині завод є основним поставником для сільських працівників України агрегатів передпосівного обробітку ґрунту АГ-6 типу “ЄВРОПАК” і комплексів машин для збирання цукрового буряка. Розроблена й впроваджена у виробництво техніка “БОРЕКС” сертифікована й у 2-3 рази дешевша закордонних зразків-аналогів.

ГОЛОВНА

  
Продукція:


- ґрунтообробний агрегат БОРЕКС - АГ-6

- плуг навісний ПН-5-40

- плуги напівнавісні обертові ПНО-3-40 ПНО-4-40, ПНО-5-40

- агрегат комбінований для мілкого обробітку ґрунту "БОРЕКС-АМО-7,2

- культиватор для міжрядного обробітку ґрунту БОРЕК -КМОГ-5.4

- копач-навантажувач буряків "БОРЕКС-КНБ-6"

- підбирач-навантажувач буряків з валка "БОРЕКС-ПНБВ-1,6"

- копач-валкоутворювач цукрових буряків "БОРЕКС-КВЦБ-1,2"

- копач буряків вібраційний "БОРЕКС-КБВ-6"

- борона для рослинних рештків БПРР-6
- борона дискова  БД-6.5
- кормозбиральний комбайн КЗК-4.2
(ширина захвату жатки 4,2 м, двигун СМД-31А-14, потужність 220 к.с.)

- екскаватори на базі тракторів ЮМЗ, МТЗ, Foton, ТТ3, 3106

-  навантажувальне обладнання на базі тракторів ЮМЗ МТЗ

Вгору

                                                     

З усіх питань звертайтеся:

 E-mail: agroc@ukr.net

 
 Розроблено: липень 2009 року