АГРАРНИЙ ЦЕНТР

програмне забезпечення

інформаційні послуги

 

 

 

Чебоксарський завод промислових тракторів

 

 

Сторінки історії

Чебоксарський завод промислових тракторів (ЧЗПТ) - велике виробниче підприємство СРСР і сучасної Росії по виробництву промислових тракторів, один з найбільших тракторних заводів світу другої половини XX століття. ЧЗПТ - виробник важкої бульдозерно- рихлительної і трубоукладальної техніки для паливно-енергетичного комплексу, золотодобувних, нафтогазових, вугільних, гірничорудної галузей, будівельної індустрії й дорожнього господарства. Розташовується в м. Чебоксари.

У цей час експлуатацію підприємства здійснюють ВАТ «Промтрактор», що входить до складу концерну «Тракторні заводи», а також ряд інших суміжних по профілю організацій.

Історія

Будівництво заводу почалося за рішенням Уряду СРСР 12 січня 1972 року. 21 жовтня 1971 року була організована Дирекція споруджуваного заводу. Директором заводу був призначений В. Т. Десятов.

30 грудня 1974 року вступив у лад перший виробничий корпус заводу - здавальний корпус, на виробничих площах якого й почалося виготовлення вузлів і деталей майбутнього серійного трактора Т-330 потужністю 330 к.с.

25 жовтня 1975 року був зданий перший трактор-бульдозер Т-330 під маркою «ЧЗПТ». Традиційно цей день вважається вдень народження тракторного заводу.

 

На базі трактора Т-330 в 1974 році був спроектований трактор-трубоукладач, призначений для укладання труб великого діаметра в траншею, супроводи очисних ізоляційних машин і виконання підйомно-транспортних робіт на магістральних газо- і нафтопроводах. Перший досвідчений зразок був зібраний 7 травня 1977 року. 1 вересня 1982 року з головного конвеєра зійшов 1000-ый трактор.

 

28 грудня 1993 року державне підприємство «Чебоксарський завод промислових тракторів» було перетворено в акціонерне товариство відкритого типу «Промтрактор». В 90-х рр. виробництво тракторів знизилося. Багато виробничих приміщень на цей момент здані в оренду різним господарським суб'єктам, у тому числі фірмам тракторобудівної галузі, створеним на базі колишнього заводу-гіганта.

ГОЛОВНА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вгору

                                                     

З усіх питань звертайтеся:

 E-mail: agroc@ukr.net

 
 Розроблено: липень 2009 року