АГРАРНИЙ ЦЕНТР

програмне забезпечення

інформаційні послуги

 

 

 

Алтайський тракторний завод

 
24 серпня 1942 - дата народження заводу, коли був зібраний перший Алтайський керосиновий трактор марки АСХТЗ-НАТІ. В кінці 1944 року був зібраний перший зразок трактора ДТ-54, за розробку якого групі конструкторів заводу була присуджена Державна премія. У 1952 році без зупинки виробництва завод перейшов на випуск тракторів ДТ-54. У роки освоєння цілинних земель заводчани виготовили і поставили трудівникам Сибіру та Казахстану 9630 тракторів ДТ-54, які стали основною орною машиною при піднятті цілини. Одночасно з ДТ-54 завод випускав болотохідні трактори ДТ-55.
У вересні 1957 р. був зібраний перший трелювальний трактор ТДТ-60. Спочатку трактор ТДТ-60 розроблявся Мінським тракторним заводом. Але після успішних випробувань через нестачу виробничих потужностей його виробництво було передано на Алтайський тракторний завод. На тракторі встановлювався форсований дизельний двигун Д-60т, потужністю 60 л.с., що є модифікацією двигуна Д-54. На Всесвітній виставці в Брюсселі в 1958 році трактор ТДТ-60 Алтайського тракторного заводу був удостоєний найвищої нагороди - диплома 1 ступеня та золотого призу Гран-прі.

На базі трелювального трактора ТДТ-60 конструкторами Алтайського тракторного заводу був створений транспортний самоскидний трактор ТСТ-130. Машина призначена для перевезення сипучих вантажів в умовах бездоріжжя. На тракторі встановлювався двигун потужністю 130 к.с., його вантажопідйомність становила 15 тонн. Основна партія, випущена заводом, складалася з 10 самоскидних тракторів.

У травні 1962 року завод перейшов на випуск нової модифікації трелювального трактора - ТДТ-75. Трактор ТДТ-75 був створений на базі трелювального ТДТ-60 та сільськогосподарського трактора Т-4. З трактором ТДТ-60 були уніфіковані рама, підвіска, гусениця, з трактором Т-4 - двигун, муфта зчеплення, коробка передач, задній міст, механізм управління.
З січня 1965 року почалося виробництво трактора Т-4 з двигуном потужністю 110 л. с. В основу конструкції трактора Т-4 були покладені роботи заводу над досвідченим трактором ДТ-70. Однак трактор Т-4 значно відрізнявся від свого прототипу з влаштування майже всіх вузлів і агрегатів. На базі трактора Т-4 розроблялася болотна модифікація ТБ-4 і колісний трактор загального призначення ТК-4. Одна з модифікацій Т-4 - трактор Т-4М - на Міжнародній виставці в Москві в 1966 році була відзначена Золотою медаллю.

25 липня 1966 Указом Президії Верховної Ради СРСР за успішне виконання завдання 7-річного плану, створення і освоєння виробництва нових високопродуктивних машин, завод був нагороджений орденом Леніна. З 1970 року завод перейшов на випуск більш потужного сільськогосподарського трактора Т-4А. На базі цього трактора була розроблена і випускалася промислова модель - трактор Т-4АП.

З 1969 року на зміну ТДТ-75 приходить трелювальний трактор ТТ-4. Однак незабаром у зв'язку з широким впровадженням на лісозаготівлях нових технологій лісосічних робіт, виникла необхідність створення трелювального трактора одномісною кабіною. Тоді конструкторами заводу був створений трелювальний трактор ТТ-4М. Трактор ТТ-4М є базовим для 12-ти модифікацій лісозаготівельних машин, вироблених на 8-ми заводах лісового машинобудування Сибіру.

У 1989 р. не тільки в краї, але і в країні заговорили про трактор нового покоління - Т-250, який був створений на АТЗ. Т-250 пройшов успішні випробування з трактором «Челленджер-65» американської фірми «Катерпіллер» і був рекомендований до виробництва. У 1997 р. поставлено на конвеєр трактор Т-402, а в 1999 р. дрібними серіями почалося виробництво трактора Т-404.

В даний час ВАТ «Алттрак» серійно випускає Т-402 і Т-404. Дрібними партіями на замовлення споживача завод виготовляє трактори Т-250, міні-трактори, а також трелювальні трактори ТТ-4М. Крім того, заводом виготовлено та випробовуються нові трелювальні машини МТ-5, трелювальні машини з маніпулятором МТМ (на базі МТ-5), трелювальні машини ЛТ-187а, лісонавантажувача ЛТ-188а, а також гусеничний трактор Т-408 "Добриня".

Вгору

ГОЛОВНА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Автоматизована довідкова система "Сільгосптехніка"

 

                                                     

З усіх питань звертайтеся:

 E-mail: agroc@ukr.net

 
 Розроблено: липень 2009 року