АГРАРНИЙ ЦЕНТР

програмне забезпечення

інформаційні послуги

 

 

 

П’ятого вересня в Житомирській області відбувся перший фестиваль льону

Фестиваль відбувся з метою популяризації культури в селі Стремигород, Коростеньського району Житомирської області на базі сільгосппідприємства «ЗОРЯ» - одного з найбільших в області, що займається вирощуванням льону.

Це не просто розважальний захід, це - майданчик комунікації, партнерства, бартерного обміну знаннями й ідеями щодо розвитку українського ринку льону. Діалоги аграріїв насичені стратегічними планами, питаннями перешкод і шляхами їх рішень, технологіями обробки і розумінням необхідності розвитку лляного виробництва і його корисності для ринку України в цілому. На питання, чи необхідно розширювати виробництво льону: «Звичайно», на запитання, основний бар'єр: «Обмеження точок збуту».

Голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Машковський привітав земляків зі значимою подією.

«Мені приємно, що цей фестиваль відбувається саме на житомирській землі. Свого часу льонарство в нашій області було однією з найрозвиненіших галузей. Попит на насіння льону у всьому світі зростає, а сфера його застосування розширюється. Тому зараз значну увагу ми маємо приділити відродженню цієї галузі», - сказав керівник області.

Сергій Машковський подякував керівнику підприємства "ЗОРЯ" Ірині Костюшко за значний внесок у розвиток сільськогосподарського виробництва.

На фестивалі була представлені: виставка-ярмарка льняної олії, медпрепаратів та косметичних засобів на основі льону; виступи ансамблів та фольклорних колективів; дефіле моделей одягу з льняного полотна та виставки сільських рад Коростенського району.

«Льон - це унікальна олійна культура, оброблювана ще з давніх часів. Стебло дарує нам натуральне і екологічно чисте волокно, що йде на виготовлення одягу, медичної вати, будівельного утеплювача, ущільнювального матеріалу. Насіння льону містять безліч корисних речовин, і як лікувальний засіб дуже популярні в усьому світі. Лляна олія використовується в їжу, застосовується в косметології, а також для виготовлення масляних фарб», - говорять організатори.

Організатори заходу – агрофірма «Зоря»,  Стремигородська  сільська  рада, Коростенська  районна державна  адміністрація  та  Коростенська  районна  рада.

                                                     

З усіх питань звертайтеся:

 E-mail: agroc@ukr.net

 
 Розроблено: липень 2009 року