АГРАРНИЙ ЦЕНТР

програмне забезпечення

інформаційні послуги

 

 

Цього сезону Україна достатньо забезпечена пшеницею, - Міністр

Валове виробництво зерна у цьому році очікується в межах 59,2 млн тонн. Це повністю задовольнить внутрішні потреби та вимоги продовольчої безпеки держави. Зберігаємо значний експортний потенціал. Про це наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час селекторної наради. 

Він повідомив, що зернові та зернобобові культури при прогнозі 14,7 млн га зібрані на площі 13,8 млн га (94 відсотки до прогнозу). Намолочено 54,9 млн тонн зерна при врожайності 39,9 ц/га  (у 2014 році – 41,4 ц/га). Залишилося зібрати 845 тис. гектарів кукурудзи на зерно.

Як повідомила директор Департаменту стратегії та економічного розвитку Олена Ковальова, на сьогодні експортний потенціал становить понад 36,6 млн тонн зернових, експортовано майже 14 млн тонн. Всього виробництво пшениці становить 26,5 млн тонн. З них продовольчої пшениці - 14,6 млн тонн, при потребі на харчування близько 5 млн тонн. Експортні очікування продовольчої пшениці можуть становити 8,8 млн тонн зернових, разом із перехідними запасами по Україні 2,5 млн тонн зернових у тому числі. Станом на 3 листопада пшениці експортовано понад 7,5 млн тонн, продовольчої пшениці – 4,3 млн тонн. Темпи експорту пшениці відповідають стандартній динаміці експорту», - повідомила Олена Ковальова.

Міністр підкреслив, що цього тижня мають бути доопрацьовані баланси до Меморандуму з зернотрейдерами. «Наголошую, на цей сезон у нас достатня забезпеченість пшеницею. Але маємо думати і про наступний рік. Необхідно продумати стратегію державних операторів щодо формування запасів зерна», – повідомив Олексій Павленко.

Також він доручив Департаментам сприяти аграріям у завершенні збирання врожаю пізніх сільськогосподарських культур. «З огляду на складну ситуацію з озиминою, проводити моніторинг посівів озимих під час осіннього розвитку, перезимівлі та при весняної вегетації. Це важливо для визначення обсягів пересіву і ресурсного забезпечення. Відпрацьовувати структуру посівних площ під урожай 2016-го, забезпеченість насінням ярих культур, враховувати посівні площі озимих зернових культур і ріпаку та їх можливий пересів», - підсумував Міністр.

 

Прес-служба Мінагрополітики

                                                     

З усіх питань звертайтеся:

 E-mail: agroc@ukr.net

 
 Розроблено: липень 2009 року