АГРАРНИЙ ЦЕНТР

програмне забезпечення

інформаційні послуги

Головна Вгору Написати Пошук Карта сайта

Головна
Вгору

 

 

Мотокультиватори

ВИБІР Мотокультиватора

Мотокультиватор призначений для суцільної передпосівної обробітку ґрунту (розпушування поверхневого шару без перевертання), знищення бур'янів, вирівнювання поверхні землі, роздрібнення брил після оранки, розпушення ґрунтової кірки, рівномірного перемішування грунта з внесенням добрив.

Продуктивність мотокультиватора залежить від того, який потужністю володіє його двигун. Крім функції обробки землі, в деяких моделях передбачена установка додаткового обладнання, що дозволяє використовувати їх для інших видів робіт. Мотокультиватор може стати відмінним помічником на присадибній ділянці. Але перед тим, як зробити покупку, зверніть увагу на те, що мотокультиватори бувають різними.

Для обробки невеликій території доцільно придбати легкий мотокультиватор. Потужність їх двигуна не перевищує 4 кінські сили, а вага становить не більше 30 кг. Легкі мотокультиватори розпушують ґрунт на 18 см в глибину. Цього цілком достатньо для невеликих за площею ділянок. Заднього ходу такі моделі не мають. Легкі мотокультиватори не годяться для обробки великих площ або глинистого ґрунту. У глину легкий мотокультиватор просто не зануриться настільки, щоб зробити її пухкою. Ціна таких мотокультиваторів невелика, також такі мотокультиватори, укомплектовані невеликим підгортальником, який можна досить ефективно використовувати для нарізки борозен під посадку різних культур. До легких мотокультиватора можна віднести модель AL-KO FARMER MH 350-4.

Якщо площа ділянки перевищує 10 соток, купуйте середній мотокультиватор AL-KO FARMER MH 350-4 або STIGA Silex40RG. Мотокультиватори середнього класу більш стійкі і захоплюють більшу площу оброблюваної поверхні. Вага таких культиваторів дозволяє їм рихлити ґрунт на глибину до 30 см. Хоча середні культиватори захоплюють фрезами велику поверхню землі, ніж легкі, на маленьких ділянках, де необхідно лавірувати між грядками і деревами, це гідність перетворюється на недолік. Мотокультиватори середнього класу можуть працювати не тільки з підгортальником, але і з невеликим плугом, пропольщиком або картоплекопачем. Щоб забезпечити потрібний тягове зусилля для навісного обладнання, замість фрез на вал редуктора встановлюють металеві колеса з грунтозацепами.

Якщо ви володієте більш ніж 50 сотками землі - тоді є сенс обзавестися важкою моделлю мотокультиватора. Вони представлені такими виробниками як: OLEO-MAC, VIKING, MTD і PUBERT, мотокультиватори важкого класу, призначені для оранки городів, садів і ділянок площею до 1 гектара, вони характеризуються відмінним поєднанням маневреності, зносостійкості, високої продуктивності і багатофункціональності. Важкі мотокультиватори підходять для обробки не тільки невеликих дачних ділянок, але і городів значного розміру. Помиляються ті, хто вважають, що для роботи з такими агрегатами необхідно докладати великі фізичні зусилля. Насправді працювати з ними легко: власної ваги мотокультиватора вистачає, щоб без особливих зусиль тягнути плуг, копача, причепа і ін Важкі моделі передбачають найбільшу кількість навісного обладнання.

Продуктивність тієї чи іншої моделі мотокультиватора (площа обробленої ділянки за одиницю часу) залежить від потужності двигуна та ширини захвату робочих органів. Чим могутніше модель, тим вона дорожча, тому немає сенсу купувати мотокультиватор з більшою продуктивністю, ніж та, якої вимагають розміри оброблюваної ділянки. Відповідно, головне при виборі мотокультиватора-правильно визначити необхідні параметри. Крім розміру ділянки важливу роль грає його структура.

Для зручності всі ділянки прийнято класифікувати наступним чином:

"Строкаті" - загальною площею 20-30 соток, розділені на декілька невеликих (по 3-5 соток) зон різного призначення (сад квітник, клумби, газони, ягідники, грядки під різні овочеві культури і т. д.); малі-площею 30-40 соток, які мають дві-три грядки по 10-15 соток різного призначення; середні-площею 50-100 соток, використовувані під одну-дві культури (наприклад, картоплю та зернові); великі-площею більше 100 соток. Жоден мотокультиватор не підійде для всіх видів робіт. Тому потрібно орієнтуватися на ті з них, які ви вважаєте основними. Для власників середніх і великих ділянок підійде мотокультиватор середнього або важкого класу, який можна додатково оснастити навісними пристроями. Вибір власників малих дільниць залежить від набору вирощуваних культур і операцій, виконання яких господар вважає головними і самими трудомісткими. Для обробки "строкатих" ділянок найбільше підійде надлегкий мотокультиватор.

Енергоємність відображає економічність роботи мотокультиватора. Вона може бути (з розрахунку на 10 кг ваги агрегату): низькою - менше 0,7 л. с.; нормальної-0,7-1 л. с.; висока-більше 1 л. з. на 10 кг ваги.

Якщо мотокультиватор належить використовувати для роботи на косогорах, слід звернути увагу на можливість його експлуатації при різних кутах нахилу. За цим показником мотокультиватори діляться на моделі, що працюють при будь-яких кутах нахилу, і моделі, що працюють при кутах нахилу не більше 15-20 °.

 

Робота мотокультиваторів.

Неправильна експлуатація культиватора може призвести до тяжких травм оператора, а також відкидання з великою швидкістю сторонніх предметів, що потрапили в його робочий механізм. Тому кожного разу перед початком роботи ретельно перевірте територію, на якій передбачається використовувати культиватор.

Видаліть сміття, тверді і гострі предмети (камені, дошки, палиці, дріт і т.д.), які можуть потрапити в робочий механізм.

Небезпека представляють рухомі частини культиватора. У них може потрапити край одягу, тому завжди надягайте захисний одяг, який повністю закриває всі частини тіла, закриту, міцну взуття, рукавички.

Ще одне потенційне джерело небезпеки - заправка культиватора бензином. Він є вогненебезпечною речовиною, а його пари в закритому просторі можуть спалахнути. Тому процедурі заправки слід приділяти особливу увагу для запобігання травм або пошкоджень агрегату.

Під час роботи треба стежити за тим, щоб руки або ноги не опинилися в безпосередній близькості від рухомих частин культиватора.

Будьте уважні при обробці твердого грунту. Фрези культиватора можуть різко сповільнити обертання або зупинитися, в результаті чого культиватор може просунутися по інерції вперед і перекинутися. У цьому випадку зробіть екстрену зупинку обертання робочого механізму.

 

Зберігання культиватора.

Культиватори використовують не круглий рік, взимку їм зазвичай надають заслужений відпочинок (якщо тільки не застосовують як снігоочисники за допомогою спеціальної насадки).

Якщо культиватор не передбачається використовувати протягом більше місяця, необхідно підготувати його до зберігання. Перш за все виробіть повністю бензин, очистіть і ретельно протріть поверхню двигуна і решту частин культиватора. Щоб уникнути можливих ушкоджень електричних компонентів, шківів, підшипників і т.д. не використовуйте для очищення культиватора і його частин струмінь води під тиском. Після цього нанесіть на всі металеві частини тонкий шар масла для запобігання корозії. З цією ж метою протріть фрези ганчіркою, злегка змоченою маслом. Зберігайте культиватор обов'язково в чистому і сухому приміщенні.

 

Назва

Потужність двигуна, к.с.

Робоча ширина, см

Вага, кг

Комплектація

Ціна, грн.

VIKING VH 400

3,5 к.с., бензин. двигун, передня передача

42 38    

VIKING VH 440

 

3,5 к.с., бензин. двигун,

передня та задня передачі
42 39    

VIKING VH 540

 

5,5 к.с., бензин. двигун, передня та задня передачі

82 56    

VIKING VH 660

 

5,5 к.с., бензин. двигун, дві передні та задня передачі

82 71    
Oleo-mac MH185R B&S 6.5HP 6,5 к.с., Briggs & Stratton бензин. двигун,  привід- 1 вперед/1 назад. 80 60

Додатково комплектується: колеса (пара), зчіпка, плуг, підгортач, картоплекопач, пропольщик (ціна -1500 грн.)

 

6160
Oleo-Mac MH195R GC160

5,0 к.с., HONDA GC 160 бензин. двигун, привід- 1 вперед/1 назад.

 

80 60 Додатково комплектується: колеса (пара), зчіпка, плуг, підгортач, картоплекопач, пропольщик (ціна -1500 грн.) 6550
Oleo-mac MH195RX GX160

5,5 л.с., HONDA GX 160 бензин. двигун, привід- 1 вперед/1 назад.

 

80 60 Додатково комплектується: колеса (пара), зчіпка, плуг, підгортач, картоплекопач, пропольщик (ціна -1500 грн.) 7200
AL-KO Farmer MH 350-4 (Німеччина) 4,1 к.с., бензин. двигун  - al-ko OHV 160 FLA (Німеччина), Привод: 1 передача вперед

Ширина розпушування - 35 см.Глубина рихлення – 18 см.

26

ГРУНТОЗАЧІПИ і ПЛУГ ОКУЧНИК В КОМПЛЕКТІ

 
AL-KO FARMER MH 4000

4,1 к.с., бензин. двигун  - al-ko OHV 160 FLA (Німеччина), Привод: 1 передача вперед

Ширина розпушування - 50 см.Глубина рихлення25 см.

44

ГРУНТОЗАЧІПИ і ПЛУГ ОКУЧНИК В КОМПЛЕКТІ

 

 

 

В АДС "Сільгосптехніка" включені наступна модель мотокультиватора: Днепр 6R (ПП "Агросервістрактор")

                                                     Головна ] Вгору ] ПРОДУКТИ ] ТЕХНІКА ] ОБЛАДНАННЯ ] Б/у техніка ] ПІДПРИЄМСТВА ] НОВИНИ ]

З усіх питань звертайтеся:

 E-mail: agroc@ukr.net

 
 Розроблено: липень 2009 року